Vilis Krištopans

Vilis Krištopans dzimis 1954. gada 13. jūnijā Omskas apgabalā, Krievijā. Latvijas basketbolists, treneris, uzņēmējs, politiķis. Vecāki bija izsūtīti 1949. gada marta deportācijā. Latvijā atgriezās 1959.gadā. 

Absolvējis Rīgas Angļu ģimnāziju un Rīgas Politehniskā institūta Arhitektūras un celtniecības fakultāti (1980.g.).

Basketbolā V.Kristopans nokļuva garo spēlētāju konkursā meklējumos, līdzīgi kā Marianna Feodorova, Ingrīda Liekna-Kubliņa , Līga Grīnberga-Lisnere, Laimdota Šurkusa, Juris Čirkovs.

Sākot ar 1975.gadu spēlējis VEF komandā. PSRS Tautu spartakiādē 1975.gadā pirmos soļus lielajā basketbolā spēra Vilis Krištopans un Juris Visockis – Vefiņa deleģētie Latvijas izlases pārstāvji. Komanda izcīnīja 6.vietu. 1984.gadā V.Krištopans VEF komandā uzsāk trenera karjeru kopā ar vecāko treneri Maigoni Valdmani.  Komanda 1985.gadā izcīna PSRS meistarsacīkstēs 5.vietu. V.Krištopāns ir viens no Latvijas Basketbola līgas izveidošanas iniciatoriem un bijis  pirmais tās prezidents. Ievēlēts par Latvijas Golfa federācijas prezidentu. 

1989. gadā sācis nodarboties ar uzņēmējdarbību. No 1993. gada "Klubs 21" biedrs un viens no partijas "Latvijas ceļš" dibinātājiem. 1998.gadā V.Krištopans kļuva par Ministru prezidentu, bet 1999. gada vasarā no amata atkāpās. 2002. gadā tika ievēlēts 8. Saeimā jau kā Zaļo un Zemnieku savienības pārstāvis. Partijas „Latvijas ceļš” sastāvā ievēlēts 5., 6. un 7. Saeimā. Bijis ministrs V. Birkava Ministru kabinetā, satiksmes ministrs A. Šķēles 1. un 2. valdībā, kā arī G. Krasta valdībā.

Precējies ar Aiju Krištopani, dēli Kaspars un Kristaps, meita Nikola. Dzīvo Floridā (ASV).  V.Krištopānam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis (2015.g.).