Brāļi Šici

Andris Šics dzimis 1985.gada 12.maijā Siguldā. 

Treneris - Jānis Liepa. Ar kamaniņu braukšanu nodarbojas kopš 1995.gada.

Juris Šics dzimis 1983.gada 26.aprīlī Siguldā.

Treneri - Eva Hofmane, Jānis Liepa. Ar kamaniņu braukšanu nodarbojas kopš 1998.gada, sākotnēji startēja vieninieku sacensībās.

Abi brāļi absolvējuši Murjāņu Sporta ģimnāziju un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.

Kopā brāļi divnieku sacensībās startē kopš 2004.gada. Piedalījušies trijās Ziemas Olimpiskajās spēlēs. 2006.gadā Turīnā ieņēmuši 7.vietu divnieku sacensībās, pēc četriem gadiem Vankūverā izcīnīja otro vietu un saņēma sudraba medaļu, kas bija pirmā Latvijai Ziemas Olimpiskajās spēlēs pēc neatkarības atjaunošanas. 2014.gadā Sočos izcīnījuši bronzas medaļu divniekos un bronzas medaļu arī komandu stafetē. Pasaules čempionātos brāļi Šici ir izcīnījuši trīs bronzas medaļas jauktajā stafetē (2008.g., 2009.g., 2013.g.) un vienu divniekos (2011.g.). Eiropas čempionātos ir izcīnījis 2 zelta un vienu sudraba un vienu bronzas medaļu jauktajā stafetē.

Andris un Juris Šici 2015.gadā izcīnīja trešo vietu olimpiskajā Soču trasē (Krievija) notiekošajā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā, devītajā posmā kamaniņu sportā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts. Tādējādi viņi Eiropas čempionāta godalgas ieguvuši piekto reizi karjerā, tomēr pirmās četras tika izcīnītas komandu stafetes sacensībās. 2016.gada pasaules čempionātā viņiem sudraba medaļas stafetē, kā arī sudraba medaļas Eiropas čempionātā.                                                             Par sasniegumiem olimpiskajās spēlēs Andris Šics un Juris Šics apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. 

 

Apertura de cuenta bet365.es