Reinis Nitišs

Reinis Nitišs dzimis 1995.gada 16.decembrī Jēkabpili. Latvijas rallijkrosa auto-braucējs. 

Absolvējis  PIKC „Rīgas Valsts tehnikums”.

Sportā ievadījis tēvs autobraucējs Aigars Nitišs - jo Reinis braucis tēvam līdzi uz visām sacensībām. Autosportists bijis arī krusttēvs Vilnis Buholcs - Latvijas čempions autotrekā. Pirmo reizi pa īstam sēdies pie stūres 8 gadu vecumā - žigulītim uztaisīja speciālu sēdekli, lai varētu aizsniegt pedāļus, un ar tādu braucamo piedalījies vietējās sacensībās. 2006.gadā speciāli neaprīkoto automašīnu braukšanā uz ledus trešo vietu izcīnīja sacīkšu jaunākais dalībnieks - 10 gadīgais Reinis Nitišs. Vēlākos gados nodarbojies ar kārtingu un 14 gadu vecumā kļuvis par Latvijas čempionu. Tomēr izvēlējies rallijkrosu.

2012.gadā piedalījās FIA Ziemeļeiropas zonas rallijkrosa čempionātā, kur uzvarēja ar Peugeot 206 automašīnu, kā arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā, kur Super 1600 klases kopvērtējumā ierindojās 23. vietā. 2013.gadā kļuva par FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 klases čempionu (uzvarējis sešos posmos), startējis ar Renault Clio auto.

2014.gada FIA Pasaules rallijkrosa čempionātā Reinis Nitišs izcīnīja 3.vietu, kļūstot par pirmo latvieti, kas kādā autosporta disciplīnā pasaules čempionātā ieguvis godalgotu vietu.  2014.gada noslēgumā Reinis Nitišs saņēma ”Latvijas Gada balva sportā” kā populārākais sportists (balvu nosaka līdzjutēju balsojums), kā arī balvu „Gada labākais tehnisko sporta veidu sportists” .

 

Apertura de cuenta bet365.es