Adalberts Bubenko

Adalberts Bubenko dzimis 1910.gada 16.janvārī Igaunijā. Latvijas vieglatlēts. 

Dzīves lielāko daļu pavadījis Valmierā. Ģimenē visi trīs brāļi – Jānis, Edvards un Adalberts – bijuši aktīvi sportisti. Jānis kļuva par inženieri, kara beigās emigrēja un darbojās kā mācībspēks Stokholmas universitātē, Edvards vēlāk iegādājās un apsaimniekoja bijušo Jāņa Daliņa māju Valmierā, Adalberts līdz kara beigām darbojies tirdzniecībā.

A.Bubenko ir vairākkārtējs Latvijas rekordists. Viens no Latvijas izcilākajiem soļotājiem, dažkārt ir spējis pārspēt pat Jāni Daliņu. 1936.gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs bija pieteikti trīs soļotāji - Jānis Daliņš, Arnolds Krūkliņš un Aldaberts Bubenko. 50 kilometru distancē 33 dalībnieku konkurencē pēc veiktajiem 25 kilometriem J.Daliņš jau bija sasniedzi līderus, bet pēc 35 kilometriem muskuļu sāpju dēļ izstājās. A.Krūkliņu par nepareizu soļošanas stilu diskvalificēja. Adalberts Bubenko, kurš 50 kilometru distanci soļoja pirmo reizi, par 33 sekundēm atpaliekot no otrās vietas ieguvēja, kļuva par bronzas medaļas ieguvēju (4.32:42,2). 

Kara beigās emigrēja un no 1944.gada strādāja Vācijā, vēlāk pārcēlās uz Austrāliju, Adelaidi, kur izveidoja pārtikas preču veikaliņu. Dzīves otrā pusē pārcēlās uz Kanādu, Toronto, kur turpināja iesākto biznesu.                                                                                                                                                                 Adalberts Bubenko miris 1983.gada 7.jūlijā Toronto (Kanāda).