Vilnis Baltiņš

Vilnis Baltiņš dzimis 1942.gada 30.aprīlī Ugāles pagastā. Latvijas smaiļotājs. Sporta funkcionārs. Kopā ar ģimeni ticis izsūtīts uz Sibīriju (1951.g.- 1955.g.). 

Studējis Latvijas Valsts universitātē.

Nodarbojies ar smaiļošanu. 1966.gadā Berlīnē 500 metru stafetes braucienā PSRS izlases komandā Vilnis Baltiņš kļuva par pasaules čempionu smaiļošanā. Pievērsies sporta pārvaldei, strādājis par treneri. Laikā no 1975. līdz 1981.gadam V.Baltiņš bijis sporta biedrības "Darba rezerves" vadītājs, vēlāk kļuvis par Latvijas PSR Ministru Padomes Fiziskās kultūras un sporta komitejas daļas vadītāju (līdz 1895.gadam). Bijis Latvijas Kinofonda direktors (1988.g.-1991.g.). Bijis Latvijas Tautas frontes pirmās un otrās domes loceklis. Piedalījies bankas „Olimpia” dibināšanā.

V.Baltiņš kopā ar domubiedriem aizsāka olimpiskās kustības atjaunošanu Latvijā. 1988.gada 19.novembrī tika ievēlēts par Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu. Šajā amatā atradies līdz 2004.gadam, kad par LOK prezidentu tika ievēlēts tā brīža LOK ģenerālsekretārs Aldons Vrubļevskis. V.Baltiņš tika ievēlēts par LOK Goda prezidentu. Bijis ievēlēts par Latvijas Golfa federācijas prezidentu. 1995.gadā ticis apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Viņš saņēmis Lietuvas Olimpisko ordeni, apbalvots ar Igaunijas valsts Māras zemes ordeni. Viņš saņēmis Gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā. 2011.gadā V.Baltiņš saņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas augstāko apbalvojumu — SOK Olimpisko ordeni.                                                                                          Precējies. Sieva Maija - Ventspils augstskolas profesore. Četri bērni - Vilnis, Kristīne, Ričards un Marta.